Lezárult a Tudás-Vár projekt

2021. február 26., 13:10
Lezárult az EFOP-3.4.4-16-2017-00008 számú „Tudás – Vár a Miskolci Egyetem! A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint az MTMI (matematikai-természettudományi-műszaki-informatikai) szakok népszerűsítése a felsőoktatásban” elnevezésű projekt

A Miskolci Egyetem konzorciumi partnere az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség volt.

A projekt egyik legfontosabb eredménye, hogy szorosabb kapcsolat alakult ki több általános, valamint középiskolával. A számos beiskolázási tevékenységen felül, szerveztek élménytáborokat, gyárlátogatásokat, nyílt napokat, szakmai napokat, interaktív versenyeket. Több imázsfilm és vlogbejegyzés született. Megjelent a „MEnők, Nők a tudományban” című kötet, amelyben személyes példákon keresztül mutatták be a nők tudományos karrier lehetőségét, tartottak érettségi felkészítőket, rendeztek kiállításokat, adventi élményprogramot szerveztek a partneriskolákkal közösen.

A projekt záró sajtóközleménye ITT olvasható.