Heves vármegye vezető cégei mini állásbörzén várják a Miskolci Egyetem végzős és nem végzős hallgatóit is ’Heves Vármegye Napja 2023’ rendezvényen a Miskolci Egyetem és Heves Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében.
Új Femtokémiai Intézet Tanszék jön létre a Miskolci Egyetem Kémiai Intézetén belül - áll az egyetem közleményében.
Lezárult az EFOP-3.4.4-16-2017-00008 számú „Tudás – Vár a Miskolci Egyetem! A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint az MTMI (matematikai-természettudományi-műszaki-informatikai) szakok népszerűsítése a felsőoktatásban” elnevezésű projekt
Azokat a fiatalokat is érinti a 25 év alattiak szja- (személyi jövedelemadó) mentessége, akik diákszövetkezeteken keresztül vállalnak munkát - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter csütörtökön a Facebook-oldalán.
Rugalmasabbá válnak a távmunka szabályai a veszélyhezet idején - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtökön az MTI-vel, azt követően, hogy megjelent a Magyar Közlönyben a távmunkáról szóló kormányrendelet, amely szerint a veszélyhelyzet időtartama alatt a munkáltatók és a munkavállalók a Munka törvénykönyve távmunkavégzésre vonatkozó előírásaitól eltérően is megállapodhatnak.
Mindnyájan ismerünk olyanokat, akik akár egy biciklicsengő megvásárlása előtt is bonyolult Excel-táblázatot nyitnak, és mérlegelik a különböző opciókat. Minél nagyobb a tétje egy döntésnek, annál többféle módon próbáljuk felállítani az előnyök és hátrányok ijesztően összetett mátrixát. Van-e nagyobb téttel bíró döntés a szakmai életünkben, mint a karrierváltás?
Idén is fergeteges programokkal, izgalmas bemutatókkal és kísérletekkel várta a Miskolci Egyetem mindazokat, akik a tudomány világába kívántak bepillantani.
Egy felmérés szerint a kormány által preferált területen a legrosszabb a helyzet: a műszaki alapszakokon tízből négy hallgató otthagyja az egyetemet.
Jövőre lesz fél évszázada, hogy ember járt a Holdon, ebből az alkalmából pályázatot írt ki a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) általános iskolás és középiskolás diákok számára.
Minden második 15-24 éves diák dolgozik a tanulás mellett a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (DiákÉSZ) adatai szerint - közölte a szervezet elnöke az M1 aktuális csatornán hétfőn.
Évről-évre növekszik a számuk, de még mindig csak harmad annyi magyar nő választja a mérnöki hivatást, mint férfi. Az Eurostudent legújabb felmérése szerint hazánkban a jövő műszaki szakembereinek alig egynegyede tartozik a szebbik nemhez, ami elmarad a 29 százalékos európai átlagtól. A magyar mérnöknők kis létszámuk ellenére komoly nemzetközi sikereket tudhatnak magukénak, aktívan részt vesznek űrkutatási projektekben, vegyészként többek között kozmetikai-, ruházati, élelmiszer- és olajcégeknek, mérnök-informatikusként pedig olyan nagyvállalatoknak dolgoznak, mint a Morgan & Stanley vagy az Ericsson.
A Freshhh olyan egyetemi hallgatóknak szóló nemzetközi online verseny, amelynek során a résztvevők egy-egy integrált olajipari vállalat irányításáért felelősek. A háromfős csapatoknak napi döntéseket kell hozniuk területfejlesztési projektekről, finomító építéséről, kiskereskedelmi hálózat kiépítéséről és a legjobb termékportfólió létrehozásáról.
Informatikai szakemberekkel, fejlesztőkkel tervezi bővíteni idén a magasan képzett dolgozóinak létszámát Budapesten a Morgan Stanley befektetési bank - mondta Steve Mavin, a bank EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régióért felelős informatikai vezetője az MTI-nek.
A Kormány döntése értelmében újabb, a diákhiteleseket érintő változások lépnek életbe február 1-jén. Többek között módosul a Diákhitel1 keretében felvehető legmagasabb hitelösszeg, így a szabad felhasználású Diákhitel esetében már akár havi 70 ezer Ft is igényelhető. A diákhiteleket az eddigi 40 éves kor helyett 45 éves korig lehet kérni és folyósítani. Az önköltséges képzésben tanuló hallgatók az idegen nyelvű oktatásért fizetendő térítési díjat is kiegyenlíthetik a Diákhitel2-ből.
A népességcsökkenésből fakadó demográfiai okok, a felnövekvő generációk érdeklődésének változása és a közoktatásban tapasztalható kihívások egyaránt szerepet játszanak abban, hogy napjainkban visszaesett a mérnöki pályát választó fiatalok száma. Miközben a magyar gazdaság egyik legjobban bővülő szektoráról van szó, ahol az IVSZ (Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége) felmérése szerint több mint húszezer szakember máris gond nélkül elhelyezkedhetne karriert és egzisztenciát teremtve magának, miután a mérnöki fizetések idehaza is a TOP 10-be tartoznak a szakmák közti összevetések alapján.
Az informatikusok kétharmada számít idén is fizetésemelésre, a munkáltatók a legkeményebb bértárgyalásokra a 26-35 év közötti korosztály kapcsán számíthatnak – derült ki a NetAcademia friss kutatásából. Az éves szinten 15 000 informatikust továbbképző oktatócég tapasztalatai alapján bár még mindig alacsony, de tavaly megduplázódott a más területről érkező „szakmaváltó” résztvevők aránya.