A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának csapata vitte el a fődíjat a MOL nemzetközi Freshhh versenyének döntőjében

2018. február 8., 10:20
A Freshhh olyan egyetemi hallgatóknak szóló nemzetközi online verseny, amelynek során a résztvevők egy-egy integrált olajipari vállalat irányításáért felelősek. A háromfős csapatoknak napi döntéseket kell hozniuk területfejlesztési projektekről, finomító építéséről, kiskereskedelmi hálózat kiépítéséről és a legjobb termékportfólió létrehozásáról.

A megmérettetésre közel 60 országból jelentkeztek versenyzők szerte a világból. Összesen 1450 csapat vett részt a Freshhh 2017-es versenyén, ami egyértelműen mutatja a Freshhh nemzetközi ismertségét. A kétfordulós online szimulációs játék után a verseny igazi kihívással zárult a 7 döntős csapat számára, hiszen a MOL igencsak magasra tette a mércét az idei döntőben. A MOL-csoport az innovatív közlekedési megoldások területén is vezető szerepet kíván betölteni a régióban, így a csapatoknak a MOL közösségi járműmegosztó stratégiájához kellett olyan üzleti lehetőségeket kidolgozniuk, amelyek megállják a helyüket ebben a rendkívüli potenciálokat magában hordozó, de még fejlődő piacon. A második feladat során a csapatoknak az olaj- és gázipari tudásukról kellett számot adniuk egy stratégiai szituációs játékban, ahol megmutathatták, hogyan képesek csapatban dolgozni, vagy éppen milyen tárgyalási és stratégiai menedzsment-készségekkel rendelkeznek.

Noha minden csapat kiemelkedő teljesítményt nyújtott, végül a MOL menedzsereiből álló szakmai zsűri szerint a Miskolci Egyetem „Petronauts” triója bizonyult a legjobbnak, a győztes csapat tagjai kivétel nélkül Műszaki Földtudományi Kar hallgatói. A „Markovchain” nevű másik magyar csapat a negyedik helyen végzett. „Nagyszerű lehetőség volt itt lenni a Freshhh versenyén. A legnehezebb és legbonyolultabb verseny volt, amelyen valaha is részt vettünk. Nagyon sok kutatást és előkészületet igényelt, de abszolút megérte. Csak azt tudom mondani, hogy álljatok össze a barátaitokkal és vegyeték részt a következő Freshhh versenyen!” – mondta Kovács Emánuel, a győztes csapat tagja.

A második helyen a horvát „Delay”, a harmadik helyen pedig a nigériai „Awo Omoluabi” csapat végzett. A dobogós helyezések után járó nyeremény teljes összege 25.000 euró.

Miskolci Egyetem